-Płatność tęczówką oka. Dwa lata temu założyciel (PayEye) dał mi słowo, że wdrożą pierwszy na świecie terminal płatności tęczówką oka. Dotrzymał słowa. Dziś polski startup walczy, by podpisać globalną umowę z największym na świecie dostawcą usług płatniczych – napisał na Facebooku dziennikarz technologiczny Maciej Kawecki. Płatność tęczówką oka to duża zmiana na rynku technologicznym.
Rozwój nowych technologii to też nowe pomysły na płatności. O działaniach spółki PayEye, która do uwierzytelniania płatności wykorzystuje skan tęczówki oka, napisał 4 kwietnia dziennikarz technologiczny Maciej Kawecki.
-Pierwszy pilotaż miał miejsce we Wrocławiu i był to największy na świecie pilotaż płatnością tęczówka oka. Teraz musieli stworzyć urządzenie dające się integrować z istniejącymi terminalami co się wydarzyło. Teraz konieczne jest podpisanie umowy z globalnym dostawca i o to walczą. Mając technologię – napisał na Twitterze Maciej Kawecki.
Rzeczywiście taki pilotaż był.
-Już teraz technologia płacenia skanem tęczówki oka wykorzystywana jest w około 120 miejscach we Wrocławiu i okolicach – między innymi w restauracjach, sklepach, hotelach, ale również w Aquaparku. Polska jest pierwszym krajem na świecie, gdzie płatność tęczówką oka testowana jest na tak szeroką skalę – czytaliśmy na portalu wroclaw.tvp.pl już w 2021r.
Płatność tęczówką oka? To już jest i stworzyli to Polacy
Twórcy PayEye przekonują, że płacenie skanem oka jest szybsze i bezpieczniejsze od płatności kartą, a także bardziej higieniczne, szczególnie w dobie pandemii.
Teraz firma z Polski walczy o pieniądze na rozwój biznesu.
-Płatność tęczówką oka. Dwa lata temu założyciel dał mi słowo, że wdrożą pierwszy na świecie terminal płatności tęczówką oka. Dotrzymał słowa. Dziś polski startup walczy, by podpisać globalną umowę z największym na świecie dostawcą usług płatniczych – napisał na Facebooku dziennikarz Technologiczny Maciej Kawecki.
Podskórny implant płatniczy cienki jak papier wymyślili Polacy
Podskórny implant płatniczy to też polski wymysł Wojciecha Paproty, założyciela Walletmora.
-Niedawno firma Walletmor wypuściła na rynek pierwszy na świecie implant płatniczy. Jak podkreśla jej założyciel, Wojciech Paprota, jest on cieńszy niż papierowa kartka, niewielki i elastyczny, a płatności zbliżeniowe to tylko jedna z jego potencjalnych funkcjonalności – podał w 2022r. portal Bankier.pl.
Czytaj: NBP zaprezentował podskórny implant płatniczy
Polska bryluje w płatnościach bezgotówkowych. Stawiamy wygodę nad wolność i bezpieczeństwo naszych danych osobowych. Powoli zmierzamy do świata całkowitego braku prywatności, śledzenia naszych zachowań i sterowania nimi. Kto będzie emitował bezgotówkowy pieniądz, będzie mógł z ludzkim życiem zrobić absolutnie wszystko.
Jeden komentarz
Ani płatności kartą, ani tęczówką oka lub implantem płatniczym nie są bezpieczne, gdyż nie chronią klienta przed oszustwem bankiera. Zgoda klienta na w/w rodzaje płatności jest równoznaczna z podpisaniem dokumentu wypłaty in blanco!!!
Dałoby się zrobić bezpieczne dla klienta elektroniczne płatności, ale bankierzy nie chcą o tym słyszeć. Po co mają to robić skoro i tak większość klientów godzi się na to, być może nie zdając sobie z tego sprawy, że mogą mieć w każdej chwili wyczyszczone konto.